SÕIDUVARUSTUSE KORRASHOID

Lisatud: 2018-06-04 18:27:58 | Vaadatud: 8179 korda | Kategooriad:

Täpselt nagu tuleb hooldada oma moottorratast, tuleks hooldada ka oma mootorratturi varustust, mis hoiab selle heas seisukorras ning pikendab eluiga. Toome välja mõningad kasulikud nipid, mida järgida.

 

Hingava membraaniga tekstiilrõivad (Gore-Tex jne)

Riietuse määrdudes, hingav membraan säilitab veekindluse kuid kaotab järk-järgult oma hingavuse. Aeg ajalt peaks kindlasti oma tsiklirõivaid pesema.

*Hingava membraaniga tekstiilrõivad on tavaliselt masinpestavad. Pesu juures pea kindlasti kinni soovitustest, mis asetsevad riietuse küljes oleval lipikul. Kindlasti on soovitatav kasutada spetsiaalselt hingavale membraanile sobivaid pesupulbreid! Vastasel juhul võib pesu membraani kahjustada ja selle efektiivsust vähendada! Selliste rõivaste puhul ära kunagi kasuta pesu pehmendajat!

*Kuivatades väldi kõrgeid temperatuure!

*Pärast kuivamist, immuta kindlasti vastava, hingavale membraanile mõeldud tekstiilihooldusvahendiga, et teha rõivaese mustuse ja veekindlamaks.

Immutatud pind ei lase veepiiskadel riidesse imbuda

 

Nahksed riided

Nahk on väga vastupidav hõõrdumistele ja karmimale kohtlemisele ent samas mugav kanda ning ka hingav. Et see jääks nii ka mitmeteks aastateks,nõuavad nahast riided pisut tähelepanu ning hooldust.

*Et puhastada siledat nahka kasuta ainult vett või spetsiaalset nahale mõeldud puhastus spray`d Nahkset rõivast kuivata ainult toatemperatuuril! Seejärel immuta spetsiaalselt nahale mõeldud immutusrasuga. Lisaks võiks töödelda nahka vettpidava spray`ga.

*Täisnahksed kindad muutuvad ajapikku kõvaks ja hapraks, mistõttu peaks neid üks-kaks korda aastas pesema sooja vee ning maheda seebiga. Täisnahast kindaid peaks ka seestpoolt määrima, selleks kanna oma kätele õhuke kiht nahamääret/rasu ning pane kindad kätte ja mudi neid pisut.

*Nahast saabaste hooldamisel kehtivad peaasjalikult samad nõuanded, mi s teiste nahast esemete puhul.  Siiski ei soovitata saabaste puhul kasutada nahaõli või naharasu kuna see muudab naha pehmeks. Saabaste puhul sobivad vaha-põhised määrded.

 Hea nahahooldusrasu hoiab naha pehmena ning kaitseb niiskuse ning mustuse eest.

 

Kiiver ja visiir.

Erilist hoolt vajab justnimelt sinu kiivri visiir kuna kehv nähtavus on otsene risk liikluses! Visiiri puhastades hoidu seda kriipimast! Kriibitud visiir on eriti ohtlik pimedal ajal ning märja ilmaga sõites! Et visiirile ei tekiks vigastusi, leota alati visiirile kogunenud tolm ja putukajäänused korralikult läbi, et neid pehmendada. (kasuta pehmet majapidamispaberit või spetsiaalset visiiri puhastit) Loputa puhta veega. Kuivatades tupsuta pehme lapiga. Ära unusta ka visiiri sisepinda!

 


Tagasi uudiste juurde
See postitus kuulub kategooria(te)sse:
 

Meie ustavad partnerid