KAITSMED

Lisatud: 2018-05-31 17:28:43 | Vaadatud: 12677 korda | Kategooriad:

Alates 2009 aasta kevadest nõuab Maanteeameti Liiklusregistri büroo eksamisõidul lisaks kiivrile ka turvalise riietuse kandmist.  Mootorrattaga sõidueksami andmisel peab eksamineeritaval seljas olema eredavärviline valgustpeegeldav vest, turvariietus ja ta peab kasutama nõuetekohast turvavarustust (nõuetele vastav ja sobiva suurusega motokiiver, mootorratturi saapad või muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapad, mootorratturi kaitsekindad, vähemalt põlve-, õla- ja küünarliigesekaitsmed). Sisuliselt tähendab see kohustust kanda mootorratturi spetsiaalriietust. Seega autokooli õppima asudes peaks olema olemas isiklik turvariietus, seda enam, et sa vajad seda ka hiljem iseseisvalt sõites.

Mootorratturi kaitsmed on kui autode deformatsioonipunktid, mis on disainitud neelamaks energiat avarii puhul.

Ükski proffesionaalne võidusõitja ei lähe kunagi rajale ilma kaitsmeteta. Algaja ratturi juures on kaitsmed kohe kindlasti number üks nõue! Seega kui te lähete tegema oma ratturi sõidueksamit, siis teilt oodatakse lisaks kiivrile ka vähemalt põhiliste kaitsmete olemasolu.

*Sõidu jopel peaks olema vähemalt õla- ja küünarnukikaitsmed ning pükstel põlvekaitsmed. Puusa kaitsmed on soovitatavad ning neid saab paljudele tsiklisõidupükstele lisada.

*Soovitatav oleks kanda ka seljakaitset. Seljakaitset saab sisestada paljude sõidujopede sisse õmmeldud eraldi taskusse, või kanda eraldi kinnitatuna jope all.

-Jopedesse sisestatavad seljakaitsmed on mõistliku hinnaga ja väga lihtsad kasutada ning avarii puhul võivad ära hoida väga tõsise kahju! Siiski on sellised seljakaitsmed palju lühemad kui inimese selgroog, mida selline kaitse on mõeldud hoidma.

- Eraldiseisvad seljakaitsmed on pikemad ning pakuvad kaitset kaelast kuni sabakondini. Need kaitsmed saab tõmmata korralikult pingule ning on vähem tõenäoline, et need nihkuks paigast.

Pane tähele!: Kaitsmed peavad olema heakskiidetud ja homologeeritud EN 1621-1 (liigeste kaitsmed) või EN 1621-2 (seljakaitsmed) standardile. Mymoto e-poest soetatavad kaitsmed vastavad esitatud nõuetele!


Tagasi uudiste juurde
See postitus kuulub kategooria(te)sse:
 

Meie ustavad partnerid